Ο Παναγιώτης Κοτζαμπάσης γεννήθηκε και μεγάλωσε στη Δράμα. Είναι παντρεμένος κι έχει 2 παιδιά.

Αποφοίτησε από το Τμήμα Πληροφορικής του ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης το 2002. Κατόπιν εργάστηκε στη Θεσσαλονίκη στην Εταιρία Σπαστικών Βορείου Ελλάδος, ως εκπαιδευτής Πληροφορικής σε άτομα με αναπηρίες. Παράλληλα παρακολούθησε ένα σημαντικό κύκλο σεμιναρίων σχετικά με την Ειδική Αγωγή.

Το 2004 διορίστηκε στη Δημόσια Εκπαίδευση στην περιοχή της Ηλείας. Από το Σεπτέμβριο του 2007 μέχρι και τον Ιούνιο του 2015, ασχολήθηκε με την Ειδική Αγωγή ως εκπαιδευτικός του ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Δράμας, όπου για ένα έτος διατέλεσε Αναπληρωτής Διευθυντής.

Από τον Ιούνιο του 2015 βρίσκεται στο 1ο Γυμνάσιο Δράμας, όπου είναι και η οργανική του θέση.

Στον ελεύθερο χρόνο ασχολείται με τον αθλητισμό, την κατασκευή ιστοσελίδων και τη ρομποτική.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.